Ceny NF JH předány

15.12.2016

Soubor:
laureáti_2016.docx
Formát:
docx
Velikost:
6kB
Soubor:
Čstv_-_ke_čtení.docx
Formát:
docx
Velikost:
5kB

V  úterý 13. prosince 2016 se jako každý rok sešli navržení laureáti, jejich učitelé či konzultanti se správní radou Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského, aby převzali ocenění za letošní rok 2016.

heyrovsky-2016-044-orez.jpg

Vedle laureátů a jejich učitelů přišli další milí hosté, rodiče oceněných, předsedové předmětových olympiád a SOČ.

Kdo letos  chyběl - opravdu poprvé - byl pan doktor Michael Heyrovský, který musel ještě dopoledne ze závažných důvodů z ústavu odejít. Chyběl nám, ale museli jsme  vše zvládnout i bez něj.

Omluvilo se i pár učitelů. Jeden z nich - Ing.Chramosta ze SPŠ stavební v Havlíčkovo Brodě - si raději na ten úterek vzal dovolenou!

Ministryně školství Kateřina Valachová se omluvila, ale přítomné hezky pozdravil ředitel odboru mládeže  MŠMT Mgr. M. Urban.

Laureáti nominovaní za Středoškolskou odbornou činnost -Jan Jurica a Karina Movsesjan- odprezentovali svoje vítězné práce.

Právě na Karin bylo zřejmé, jak je důležité jít cílevědomně za svým cílem: zapojila se do letní školy, kterou organizovala Ing.Stejskalová v Ústavu fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského. Ta ji doporučila Otevřenou vědu, kterou pořádá Akademie věd ... Výsledkem odborným byla samostatná práce , která zvítězila ve Středoškolské odborné činnosti, získala Českou hlavičku atd. Před Karin jsou ještě další významné  mezinárodní soutěže, kde bude reprezentovat Českou republiku a Středoškolskou odbornou činnost. 

Reportáž o slavnostním předávání letošních Cen NF JH připravila i Česká televize , která ji odvysílala v hlavním večerním zpravodajství.

Při předávání Cen NF JH byla opětovně předána i ocenění  pěti učitelům či konzultantům vítězných prací SOČ, které již v červnu ocenila ČSVTS.

Fotografie ze slavnostního předávání jsou v rubrice fotogalerie (2016).

jm

heyrovsky-2016-043.jpg

NJH > Novinky > Ceny NF JH předány