Slavnostní předávání Cen Nadačního fondu J.Heyrovského 2004

26.11.2004

Již tradiční každoroční udělování Cen Nadačního fondu vybraným vítězům a laureátům předmětrových soutěží, které vyhlašuje ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, se uskuteční letos ve čtvrtek 16.prosince ve 14 hodin v Ústavu fyzikální chemie Akademie věd v Praze 8, Dolejškova ul.3.

Návrhy na ocenění vybraných studentů předložili správní radě nadačního fondu předsedové ústředních komisí či výborů, které celostně řídí předmětové soutěže, olympiády a Středoškolskou odbornou činnost.

Tři z letošních navržených získali toto ocenění již loni, kdy M.Ringel vyhrál fyzikální olympiádu, stejně jako Mario Babuněk chemickou olympiádu pro střední chemické školy a loňská nejmladší laureátka Markétka Rysová vyhrála Olympiádu v českém jazyce v kategorii pro základní školy a svůj loňský úspěch zopakovala letošním vítězstvím v kategorii středních škol.

I letos slíbil zazpívat bývalý dvojnásobný laureát Cen NF JH - Jakub Pustina, který vedle chemie je úspěšný i v soutěžích operního zpěvu.

Na slavnostní akt jsou pozváni i učitelé či konsultanti oceňovaných studentů, jejich rodiče, přední čeští vědci, představitelé olympiádních výborů.

Prosincový termín je již tradičně zvolen v souvislosti se vzpomínkou na 20.12.1890, což je datum narození prvního českého a československého nositele Nobelovy ceny (za polorografii) prof.dr.Jaroslava Heyrovského, jehož jméno nese pořádající nadační fond i ústav fyzikální chemie Akademie věd.

Letos poprvé mohou účastníci akce využít i novou zastávku metra C Ládví.

NJH > Novinky > Slavnostní předávání Cen Nadačního fondu J.Heyrovského 2004